K4PR2BLK
Adam Hall Connectors
In stock
Key specifications
- Product type: Plugs and Connectors
- Type: RCA plug
- Weight: 0,009 kg
- Poles: 2
- Gender: female
- Colour marker: Black
- Contacts: gold plated
- Connection type: solder contacts
- Housing: without housing
Specifications
| Product type | Plugs and Connectors |
| Type | RCA plug |
| Poles | 2 |
| Gender | female |
| Colour marker | Black |
| Contacts | gold plated |
| Connection type | solder contacts |
| Housing | without housing |
| Width | 15 mm |
| Height | 15 mm |
| Depth | 27 mm |
| Weight | 0,009 kg |