4 STAR L 825
Adam Hall Cable
In stock
Key specifications
- Conductor impedance/km: 7 Ohm
- Weight: 320 g
- Conductor material: OFC (Oxygen-free copper)
- Cable jacket: PVC (Polyvinyl chloride)
- Cable diameter: 14 mm
- Conductor cross-section: 8 x 2,5 mm²
- AWG: 14
- Ambient temperature: -20 - 70 °C
Specifications
| Cable jacket | PVC (Polyvinyl chloride) |
| Cable diameter | 14 mm |
| Conductor material | OFC (Oxygen-free copper) |
| Conductor cross-section | 8 x 2,5 mm² |
| AWG | 14 |
| Conductor impedance/km | 7 Ohm |
| Ambient temperature | -20 - 70 °C |
| Weight | 320 g |