4 STAR L 240
Adam Hall Cable
In stock
Key specifications
- Conductor impedance/km: 4,5 Ohm
- Weight: 150 g
- Conductor material: OFC (Oxygen-free copper)
- Cable jacket: PVC (Polyvinyl chloride)
- Cable diameter: 11 mm
- Conductor cross-section: 2 x 4,0 mm²
- AWG: 12
- Ambient temperature: -20 - 70 °C
Specifications
| Cable jacket | PVC (Polyvinyl chloride) |
| Cable diameter | 11 mm |
| Conductor material | OFC (Oxygen-free copper) |
| Conductor cross-section | 2 x 4,0 mm² |
| AWG | 12 |
| Conductor impedance/km | 4,5 Ohm |
| Ambient temperature | -20 - 70 °C |
| Weight | 150 g |