4 STAR HPA 325
Adam Hall Cable
In stock
Key specifications
- Wave impedance: 55 Ω
- Weight: 22.5 kg
- Conductor material: OFC (Oxygen-free copper)
- Cable length: 100 m
- Cable jacket: PVC (Polyvinyl chloride)
- Cable diameter: 15 mm
- Cable colour: Black
- AWG: 24
- Capacity/m: 124 pF
Specifications
| Cable length | 100 m |
| Cable jacket | PVC (Polyvinyl chloride) |
| Cable diameter | 15 mm |
| Cable colour | Black |
| Conductor material | OFC (Oxygen-free copper) |
| AWG | 24 |
| Capacity/m | 124 pF |
| Wave impedance | 55 Ω |
| Shielding | Spiral copper shielding |
| Conductor material | OFC (Oxygen-free copper) |
| AWG | 16 |
| Capacity/m | 55 pF |
| Wave impedance | 85 Ω |
| Ambient temperature | -20 - 70 °C |
| Weight | 22.5 kg |