4 STAR BVW 0150
Adam Hall Cable
In stock
Key specifications
- Connector type plug 1: 6.3 mm Jack TRS
- Connector type plug 2: 3.5 mm Jack TRS
- Conductor impedance/km: 80 Ohm
- Weight: 125 g
- Conductor material: OFC (Oxygen-free copper)
- Cable length: 1.5 m
- Cable jacket: PVC (Polyvinyl chloride)
- Cable diameter: 4.3 mm
- Cable colour: Black
Specifications
| Cable length | 1.5 m |
| Cable jacket | PVC (Polyvinyl chloride) |
| Cable diameter | 4.3 mm |
| Cable colour | Black |
| Connector type plug 1 | 6.3 mm Jack TRS |
| Model name plug 1 | Rean RP3C |
| Connector type plug 2 | 3.5 mm Jack TRS |
| Model name plug 2 | Rean RTP3C |
| Conductor material | OFC (Oxygen-free copper) |
| Conductor cross-section | 2 x 0,22 mm² |
| Capacity/m | 80 pF |
| Conductor impedance/km | 80 Ohm |
| Ambient temperature | -20 - 70 °C |
| Weight | 125 g |