4 STAR BVV 0600
Adam Hall Cable
In stock
Key specifications
- Connector type plug 1: 6.3 mm Jack TRS
- Connector type plug 2: 6.3 mm Jack TRS
- Conductor impedance/km: 80 Ohm
- Weight: 291 g
- Contact material plug 1: Nickel plated
- Cable length: 6 m
- Cable jacket: PVC (Polyvinyl chloride)
- Cable diameter: 6 mm
- Cable colour: Black
Specifications
| Cable length | 6 m |
| Cable jacket | PVC (Polyvinyl chloride) |
| Cable diameter | 6 mm |
| Cable colour | Black |
| Connector type plug 1 | 6.3 mm Jack TRS |
| Model name plug 1 | Rean RP3C |
| Contact material plug 1 | Nickel plated |
| Connector type plug 2 | 6.3 mm Jack TRS |
| Model name plug 2 | Rean RP3C |
| Contact material plug 2 | Nickel plated |
| Conductor material | OFC (Oxygen-free copper) |
| Conductor cross-section | 2 x 0,22 mm² |
| Capacity/m | < 90 pF |
| Conductor impedance/km | 80 Ohm |
| Ambient temperature | -20 - 70 °C |
| Weight | 291 g |