3 STAR TFP 0600
Adam Hall Cable
In stock
Key specifications
- Connector type plug 1: XLR 3-pole female
- Connector type plug 2: 6.3 mm Jack TS
- Weight: 400 g
- Conductor material: OFC (Oxygen-free copper)
- Cable length: 6 m
- Cable jacket: PVC (Polyvinyl chloride)
- Cable diameter: 5.8 mm
- Cable colour: Black
- Conductor cross-section: 2 x 0,22 mm²
Specifications
| Cable length | 6 m |
| Cable jacket | PVC (Polyvinyl chloride) |
| Cable diameter | 5.8 mm |
| Cable colour | Black |
| Connector type plug 1 | XLR 3-pole female |
| Connector type plug 2 | 6.3 mm Jack TS |
| Conductor material | OFC (Oxygen-free copper) |
| Conductor cross-section | 2 x 0,22 mm² |
| Ambient temperature | -20 - 70 °C |
| Weight | 400 g |