| Product type | Microphone Accessories |
| Type | Dynamic |
| Directivity | hypercardioid |
| Sensitivity | 2.4 mV/ Pa |
| Connector | Screw contact |
| Color | matt black |
| Diameter | 51 mm |
| Length | 70 mm |
| Features | gold contacts, customized shock mount, Low noise-FET impedance converter |
| Weight | 0,136 kg |