| Water-repellent | Yes |
| With shoulder strap | Yes |
| Closure type | Zipper |
| Suitable for | PA speaker |
| Material | Nylon 1680D |
| Padding thickness | 10 mm |
| Colour | Black |
| Number of compartments | 4 |
| Variable compartment separation | Yes |
| Width | 920 mm |
| Height | 280 mm |
| Depth | 220 mm |
| Weight | 2 kg |