MS 43
In stock
Key specifications
- Product type: Stands and Tripods
- Type: Microphone Stands
- Weight: 2,3 kg
- Tubing material: Steel
- Tubing colour: Black
- Tubing surface: Powder-coated
- Min. height: 1030 mm
- Max. height: 1690 mm
- Transport length: 900 mm
Specifications
| Product type | Stands and Tripods |
| Type | Microphone Stands |
| Tubing material | Steel |
| Tubing colour | Black |
| Tubing surface | Powder-coated |
| Min. height | 1030 mm |
| Max. height | 1690 mm |
| Transport length | 900 mm |
| Height adjustment | Yes |
| Base type | Tripod |
| Base material | Zinc die-cast |
| Interchangeable rings | 1 x 15 mm,
4 x 20 mm |
| Black ring pack included | Yes |
| Weight | 2,3 kg |