| Speaker Type | 3-Way Active Line Array Module |
| Max SPL | One Unit: 142 dB |
| HF | 2 x 1.4”, 3” v.c. - Titanium |
| LF | 2 x 12”, 3” v.c. - Neodymium |
| Controller | DSP 32 bit |
| AD/DA Converter | 24 bit/96 kHz |
| Signal Input | 1x XLR female, balanced |
| Signal Output | 1x XLR male, balanced |
| Usable Bandwidth [- 6 dB] | 55 - 18.600 Hz |
| Power Supply | Full-range SMPS with PFC (100V~-240V~, 50-60Hz) |