| Product type | USB to DMX Interface |
| Live channels | 1024 channels (expandable via ArtNet) |
| Stand Alone channels | 256 channels (expandable up to 1024 channels) |
| Software Mode | full Cameo D4 / full Daslight D4 |
| Inputs | USB-C |
| Outputs | 2 x XLR 3 pin female |
| Memory | 120 K |
| Dry contact ports | 8 |
| Operating voltage | 5 V USB bus powered |
| Width | 78 mm |
| Height | 27 mm |
| Depth | 88 mm |
| Accessories (included) | USB to USB-C |
| Weight | 0,193 kg |