K3CR2RED
Adam Hall Connectors
In stock
Key specifications
- Plug type: RCA male
- Length: 60 mm
- Diameter: 12 mm
- Cabinet material: Metal
- Plug contact: Chrome plated
- Connection type: Soldering contacts
- Suitable cable diameter: 4 mm
- Weight: 39 g
Specifications
| Plug type | RCA male |
| Plug contact | Chrome plated |
| Connection type | Soldering contacts |
| Cabinet material | Metal |
| Suitable cable diameter | 4 mm |
| Length | 60 mm |
| Diameter | 12 mm |
| Weight | 39 g |