5 STAR M 250
Adam Hall Cable
In stock
Key specifications
- Conductor impedance/km: 37 Ohm
- Weight: 60 g
- Conductor material: OFC (Oxygen-free copper)
- Cable jacket: PVC (Polyvinyl chloride)
- Cable diameter: 6.7 mm
- Conductor cross-section: 2 x 0,50 mm²
- AWG: 20
- Capacity/m: 80 pF
- Shielding: Spiral copper shielding
Specifications
| Cable jacket | PVC (Polyvinyl chloride) |
| Cable diameter | 6.7 mm |
| Conductor material | OFC (Oxygen-free copper) |
| Conductor cross-section | 2 x 0,50 mm² |
| AWG | 20 |
| Capacity/m | 80 pF |
| Conductor impedance/km | 37 Ohm |
| Shielding | Spiral copper shielding |
| Ambient temperature | -25 - 70 °C |
| Weight | 60 g |