5 STAR D 234
Adam Hall Cable
In stock
Key specifications
- Conductor impedance/km: 53 Ohm
- Weight: 50 g
- Conductor material: OFC (Oxygen-free copper)
- Cable jacket: PVC (Polyvinyl chloride)
- Cable diameter: 6.2 mm
- Conductor cross-section: 2 x 0,34 mm²
- AWG: 22
- Capacity/m: 63 pF
- Shielding: Spiral copper shielding
Specifications
| Cable jacket | PVC (Polyvinyl chloride) |
| Cable diameter | 6.2 mm |
| Conductor material | OFC (Oxygen-free copper) |
| Conductor cross-section | 2 x 0,34 mm² |
| AWG | 22 |
| Capacity/m | 63 pF |
| Conductor impedance/km | 53 Ohm |
| Shielding | Spiral copper shielding |
| Ambient temperature | -25 - 70 °C |
| Weight | 50 g |