4 STAR YWMM 0300
Adam Hall Cable
In stock
Key specifications
- Connector type plug 1: 3.5 mm Jack TRS
- Connector type plug 2: XLR 3-pole male
- Weight: 159 g
- Contact material plug 1: Nickel plated
- Cable length: 3 m
- Cable jacket: PVC (Polyvinyl chloride)
- Cable diameter: 4.3 mm
- Cable colour: Black
- Model name plug 1: Rean RTP3C
Specifications
| Cable length | 3 m |
| Cable jacket | PVC (Polyvinyl chloride) |
| Cable diameter | 4.3 mm |
| Cable colour | Black |
| Connector type plug 1 | 3.5 mm Jack TRS |
| Model name plug 1 | Rean RTP3C |
| Contact material plug 1 | Nickel plated |
| Connector type plug 2 | XLR 3-pole male |
| Model name plug 2 | Rean RC3M |
| Contact material plug 2 | Silver plated |
| Connector type plug 3 | XLR 3-pole male |
| Model name plug 3 | Rean RC3M |
| Contact material plug 3 | Silver plated |
| Conductor material | OFC (Oxygen-free copper) |
| Conductor cross-section | 2 x 0,22 mm² |
| AWG | 24 |
| Ambient temperature | -20 - 70 °C |
| Weight | 159 g |