4 STAR TPC 0090
Adam Hall Cable
In stock
Key specifications
- Connector type plug 1: RCA male
- Connector type plug 2: 6.3 mm Jack TS
- Weight: 127 g
- Contact material plug 1: Gold plated
- Cable length: 0.9 m
- Cable jacket: PVC (Polyvinyl chloride)
- Cable diameter: 4.3 mm
- Cable colour: Black
- Model name plug 1: Rean RF2C-AU
Specifications
| Cable length | 0.9 m |
| Cable jacket | PVC (Polyvinyl chloride) |
| Cable diameter | 4.3 mm |
| Cable colour | Black |
| Connector type plug 1 | RCA male |
| Model name plug 1 | Rean RF2C-AU |
| Contact material plug 1 | Gold plated |
| Connector type plug 2 | 6.3 mm Jack TS |
| Model name plug 2 | Rean RP2C |
| Contact material plug 2 | Nickel plated |
| Conductor material | OFC (Oxygen-free copper) |
| Conductor cross-section | 2 x 0,22 mm² |
| Ambient temperature | -20 - 70 °C |
| Weight | 127 g |