4 STAR IRR 0010 FLM
Adam Hall Cable
In stock
Key specifications
- Connector type plug 1: 6.3 mm Jack TS angled
- Connector type plug 2: 6.3 mm Jack TS angled
- Weight: 14 g
- Contact material plug 1: Gold plated
- Cable length: 0.1 m
- Cable jacket: PVC (Polyvinyl chloride)
- Cable diameter: 16 mm
- Cable colour: Black
- Contact material plug 2: Gold plated
Specifications
| Cable length | 0.1 m |
| Cable jacket | PVC (Polyvinyl chloride) |
| Cable diameter | 16 mm |
| Cable colour | Black |
| Connector type plug 1 | 6.3 mm Jack TS angled |
| Contact material plug 1 | Gold plated |
| Connector type plug 2 | 6.3 mm Jack TS angled |
| Contact material plug 2 | Gold plated |
| Conductor material | OFC (Oxygen-free copper) |
| Conductor cross-section | 1 x 0,16 mm² |
| Ambient temperature | -20 - 70 °C |
| Weight | 14 g |