4 STAR IPR 0900
Adam Hall Cable
In stock
Key specifications
- Connector type plug 1: 6.3 mm Jack TS angled
- Connector type plug 2: 6.3 mm Jack TS
- Wave impedance: 80 Ω
- Weight: 450 g
- Contact material plug 1: Nickel plated
- Cable length: 9 m
- Cable jacket: PVC (Polyvinyl chloride)
- Cable diameter: 6.1 mm
- Cable colour: Black
Specifications
| Cable length | 9 m |
| Cable jacket | PVC (Polyvinyl chloride) |
| Cable diameter | 6.1 mm |
| Cable colour | Black |
| Connector type plug 1 | 6.3 mm Jack TS angled |
| Model name plug 1 | Rean RP2RC-BAG |
| Contact material plug 1 | Nickel plated |
| Connector type plug 2 | 6.3 mm Jack TS |
| Model name plug 2 | Rean RP2C-BAG |
| Contact material plug 2 | Nickel plated |
| Conductor material | OFC (Oxygen-free copper) |
| Conductor cross-section | 1 x 0,22 mm² |
| Capacity/m | < 80 pF |
| Wave impedance | 80 Ω |
| Ambient temperature | -20 - 70 °C |
| Weight | 450 g |