4 STAR I 122
Adam Hall Cable
In stock
Key specifications
- Conductor impedance/km: 90 Ohm
- Weight: 50 g
- Conductor material: OFC (Oxygen-free copper)
- Cable jacket: PVC (Polyvinyl chloride)
- Cable diameter: 6 mm
- Conductor cross-section: 1 x 0,22 mm²
- AWG: 24
- Capacity/m: 85 pF
- Shielding: Spiral copper shielding
Specifications
| Cable jacket | PVC (Polyvinyl chloride) |
| Cable diameter | 6 mm |
| Conductor material | OFC (Oxygen-free copper) |
| Conductor cross-section | 1 x 0,22 mm² |
| AWG | 24 |
| Capacity/m | 85 pF |
| Conductor impedance/km | 90 Ohm |
| Shielding | Spiral copper shielding |
| Ambient temperature | -20 - 70 °C |
| Weight | 50 g |