4 STAR DMF 1000
Adam Hall Cable
In stock
Key specifications
- Connector type plug 1: XLR 3-pole female
- Connector type plug 2: XLR 3-pole male
- Weight: 322 g
- Contact material plug 1: Silver plated
- Cable length: 10 m
- Cable jacket: PVC (Polyvinyl chloride)
- Cable diameter: 4.5 mm
- Cable colour: Black
- Model name plug 1: Rean RC3F
Specifications
| Cable length | 10 m |
| Cable jacket | PVC (Polyvinyl chloride) |
| Cable diameter | 4.5 mm |
| Cable colour | Black |
| Connector type plug 1 | XLR 3-pole female |
| Model name plug 1 | Rean RC3F |
| Contact material plug 1 | Silver plated |
| Connector type plug 2 | XLR 3-pole male |
| Model name plug 2 | Rean RC3M |
| Contact material plug 2 | Silver plated |
| Conductor material | OFC (Oxygen-free copper) |
| Conductor cross-section | 2 x 0,22 mm² |
| Ambient temperature | -20 - 70 °C |
| Weight | 322 g |