3 STAR YMCC 0100
Adam Hall Cable
In stock
Key specifications
- Connector type plug 1: XLR 3-pole male
- Connector type plug 2: RCA male
- Weight: 70 g
- Contact material plug 1: Nickel plated
- Cable length: 1 m
- Cable jacket: PVC (Polyvinyl chloride)
- Cable diameter: 5.9 mm
- Cable colour: Black
- Model name plug 1: Adam Hall K4CXM3
Specifications
| Cable length | 1 m |
| Cable jacket | PVC (Polyvinyl chloride) |
| Cable diameter | 5.9 mm |
| Cable colour | Black |
| Connector type plug 1 | XLR 3-pole male |
| Model name plug 1 | Adam Hall K4CXM3 |
| Contact material plug 1 | Nickel plated |
| Connector type plug 2 | RCA male |
| Contact material plug 2 | Nickel plated |
| Connector type plug 3 | RCA male |
| Contact material plug 3 | Nickel plated |
| Conductor material | OFC (Oxygen-free copper) |
| Conductor cross-section | 2 x 0,22 mm² |
| AWG | 24 |
| Ambient temperature | -20 - 70 °C |
| Weight | 70 g |