3 STAR MIDI 0300 BLU
Adam Hall Cable
In stock
Key specifications
- Connector type plug 1: Midi plug male
- Connector type plug 2: Midi plug male
- Weight: 110 g
- Conductor material: OFC (Oxygen-free copper)
- Cable length: 3 m
- Cable jacket: PVC (Polyvinyl chloride)
- Cable diameter: 5 mm
- Cable colour: Blue
- Conductor cross-section: 2 x 0,11 mm²
Specifications
| Cable length | 3 m |
| Cable jacket | PVC (Polyvinyl chloride) |
| Cable diameter | 5 mm |
| Cable colour | Blue |
| Connector type plug 1 | Midi plug male |
| Connector type plug 2 | Midi plug male |
| Conductor material | OFC (Oxygen-free copper) |
| Conductor cross-section | 2 x 0,11 mm² |
| Ambient temperature | -20 - 70 °C |
| Weight | 110 g |