| Product type | Microphone summing unit |
| Type | passive |
| Channels | 1 |
| Transformer isolated | No |
| Number of inputs | 2 |
| Input type | balanced |
| Input connectors | XLR |
| Number of outputs | 1 |
| Output type | balanced |
| Output connectors | XLR |
| Housing | Aluminium continuous casting |
| Dimensions (W x H x D) | 140 x 50 x 68 mm |
| Weight | 0,36 kg |
| Ambient temperature (in operation) | - 20 - 70 °C |
| Relative Humidity | < 80% (non-condensing) |
| Accessories (included) | Inscription label (tour label), rubber feet |
| Input impedance (1 kHz) | 644 kOhm |
| Output impedance (1 kHz) | 400 Ohm(s) |