| LED data | 15 W RGBWA+UV LED |
| Luminous flux | 320 lm |
| Illuminance | 6,800 lx (1 m / 0.0 ) |
| LED PWM frequency | 800 Hz |
| Number of DMX control modes | 7 |
| Stand alone operating modes | Autorun, Static |
| Operation voltage | 100 V AC - 240 V AC / 50 - 60 Hz |
| Rated power | 35 W |
| Cabinet material | Metal |
| Colour | Black |
| Protection class | IP65 |
| Ambient temperature | 0 - 40 °C |
| Maximum air humidity (non-condensing) | 85 % |
| Width | 1,666 mm |
| Height | 1,768 mm |
| Weight | 1 kg |
| Required Accessories | 1 x Halbkugelfilter, 1 x Montagebügel, 2 x Filter, IR Fernbedienung |